msrt

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیلآزمون MSRT


 


معرفي آزمون msrt


آزمون MSRT يکي از آزمون هاي زبان است که در داخل کشور برگزار مي شود و همانند آزمون MHLE اعتبار بين المللي ندارد و فقط براي دانشگاههاي داخل کشور به منظور ورود به رشته هاي دکتري تخصصي وزارت بهداشت و يا ارائه مدرک زبان براي دانشجويان دکتري وزارت علوم مورد نياز است. همچنين آزمون MSRT براي داوطلبان آزمون ليسانس به پزشکي نيز به عنوان يکي از مدارک مورد نياز براي ثبت نام مورد قبول مي باشد. داوطلبان مي توانند براي ثبت نام اين آزمون به نشاني اينترنتي http://msrt-exam.saorg.ir/ مراجعه نمايند و نسبت به ثبت نام خود در تاريخ هاي اعلام شده توسط سازمان امور دانشجويان اقدام نمايند.


ساختار اين آزمون بسيار شبيه آزمون MHLE مي باشد و از 100 سوال تستي بدون نمره منفي تشکيل شده است و از سه بخش reading، structure و listening تشکيل شده است با اين تفاوت که تعداد سوالات در قسمت شنيداري و استراکچر هر کدام 30 سوال و در قسمت reading و واژگان 40 سوال موجود است. در اين آزمون نيز معمولا براي پذيرش در آزمون دکتري تخصصي و همچنين آزمون ليسانس به پزشکي حداقل نمره 50 مورد نياز است.


در اين آزمون از موضوعات مختلف زبان عمومي سوال مطرح مي شود که اين موضوعات مي تواند به علوم زمين، فضا، زيست شناسي و …….. مربوط باشد. اين آزمون نيز همانند آزمون MHLE بصورت کاغذي برگزار مي شود  و حدود 10 نوبت در سال برگزار مي شود که داوطلبان مي توانند با مراجعه به وبسايت آن که در بالا ذکر شده است از شهرهاي محل برگزاري و تاريخ هاي دقيق آن مطلع شوند. در نتيجه مهمترين نکته در موفقيت در آزمون msrt افزايش دامنه لغات در زبان عمومي مي باشد.


شرايط شرکت در آزمون MSRT/MCHE چيست؟


آزمون MSRT/MCHE  در 10 تاريخ اعلام شده جهت انتخاب خدمت داوطلبين برگزار مي گردد و با توجه به اينكه برگزاري آزمون داراي شرايط خاصي(سيستم صوتي و ..) مي باشد لذا امکان افزايش وسعت سالن و تعداد صندلي تابع ضوابط كنترلي و كيفي مربوطه است؛ به همين دليل در صورت تكميل ظرفيت، امكان افزايش ظرفيت وجود ندارد.


در آزمون MSRT/MCHE حد نصاب نمره قبولي 70 مي باشد و براي شرکت در اين آزمون  محدوديتي اعمال نگرديده است اما فردي که نمره ي بالاي 75 آورده باشد تا يکسال اجازه شرکت در آزمون را ندارد.


آزمون MSRT/MCHE  شامل 100 سوال مي باشد که اين قسمت همانند آزمون MHLE از 30 سوال شنيداري (زمان پاسخگويي بعد از اتمام cd که معمولا” بين 30 تا 35 دقيقه مي باشد) ، 30 سوال گرامر(زمان پاسخگويي 20 دقيقه) و 40 سوال درک (زمان پاسخگويي55 دقيقه ).ضمنا” دفترچه سوالات يک مرحله توزيع مي شود .


چگونه ميتوان در آزمون MSRT/MCHE  ثبت نام کرد؟


جهت ثبت نام آزمون MSRT/MCHE  ،ابتدا آزمون را رزرو نماييد سپس در مدت زماني 12 ساعت بايستي هزينه آزمون يه صورت الکترونيکي انجام گيرد. بعد از پرداخت ،سامانه به شما پيغام ثبت نام شما با موفقيت انجام شد و همچنين کد پي گيري ثبت نام شما را نشان مي دهد که کد فوق و تاريخ آزمون در پرو فايلتان در آي ثبت نام آزمونهاي انجام شده درج مي شود در غيراين صورت پول کسر شده به حساب شما باز مي گردد.


بعد از تکميل پروفايل هنگام ثبت نام، در زمان اعلام شده که معمولا سه روز قبل از آزمون کارت ورود به جلسه را مي توان از اين قسمت دريافت کنيد.


هزينه ثبت نام آزمون MSRT چقدر است؟


هزينه ثبت نام اين آزمون همانند آزمون mhle مبلغ 60 هزار تومان مي باشد. 


کارت را بايد از داخل پرو فايلتان قسمت دريافت کارت دريافت نمائيد. زمان دريافت کارت معمولا سه روز مانده به آزمون( روز سه شنبه ) MSRT/MCHEمي باشد. متاسفانه بعد از ثبت نام در آزمون MSRT/MCHE نمي توان از آن انصراف داد اما ميتوان 14 روز قبل از برگزاري هر آزمون در قسمت پروفايل درخواست تغيير تاريخ بدهند. قايل يه ذکر است انتقال آزمون فقط براي ماه بعد و در همان سال جاري امکان پذير مي باشد و نکته ديگر اينکه جواب اشتباه و يا انتخاب دو گزينه نمره منفي ندارد.


روز آزمون ساعت 9:15 صبح مي باشد که توصيه مي شود يک ساعت قبل از آزمون MSRT/MCHE  در مرکز برگزاري آزمون حضور داشته باشيد که حدود ساعت 8 الي 9 مي باشد زيرا بعد از آن اجازه ورود به داوطلبين داده نمي شود.


توجه داشته باشيد روز آزمون MSRT/MCHE   داشتن کارت ملي ،کارت ورود به آزمون الزاميست و از بردن تلفن همراه، کيف ،کتاب و ساعت هوشمند خودداري فرماييد.


زمان اعلام نتايج آزمون msrt


يک هفته بعد از برگزاري آزمون ام اس آر تي نتايج اعلام و بعد از آن کارنامه در قسمت پروفايل قابل مشاهده و چاپ مي باشد. پس ازدريافت كارنامه آنرا به دانشگاهها و مراكز آموزش عالي ارائه نموده و دانشگاهها مي توانند طبق بخشنامه شماره 42/1/197899 مورخ 30/2/1393 اداره کل بورس و اعزام دانشجويان خارج با شماره باركد(15 رقمي)نمونه کد رهگيري : http://msrt-exam.saorg.ir/Verify/111111111111111 كه در انتهاي كارنامه درج گرديده است از طريق سامانه آزمون زبان قسمت صحت كارنامه تائيديه نتيجه شما را مشاهده نمايند.


در صورتيکه تخلف داوطلب مانند فرستادن فرد ديگري بجاي خود و جعل کردن مدارك هويتي  (حتي پس از برگزاري آزمون ودريافت مدرك ) اثبات گردد، شخص متخلف به مدت 2 تا 10 سال از شرکت محروم مي گردد و اين گروه از متخلفان براي صدور احكام قضائي به مراجع قضائي معرفي مي‌گردند.


 


داوطلبان آزمون MSRT مي توانند براي اطلاع از منابع آزمون MSRT و نحوه برنامه ريزي و موفقيت در آزمون MSRT با مشاوران مرکز همراه تحصيلي تماس حاصل نمايند و از تجارب نفرات قبول شده در اين آزمون بهره مند شوند.


ãäÈÚ

مشخصات

  • منبع: http://hamrahetahsili.ParsiBlog.com/Posts/39/msrt/
  • کلمات کلیدی: آزمون ,msrt ,قسمت ,سوال ,برگزاري ,زمان ,آزمون msrt ,برگزاري آزمون ,msrt mche ,msrt mche  ,آزمون mhle
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها